Ako cestovať s batožinou?

Ako cestovať s batožinou?

Tipy a triky, ktoré pomôžu, aby pre teba batožina nebola záťažou

Každý cestuje inak. Niekto cestuje “naľahko” s malým ruksakom, kým iný zbalí celé svoje imanie do obrovského kufra. Neexistuje dokonalý spôsob, ako sa zbaliť, ale je dôležité dbať na to, aby sa tvoja batožina zmestila do auta.

Veľkosť batožiny v BlaBlaCare

V BlaBlaCare nemáme žiadne extra pravidlá ohľadom batožiny. Ale pre uľahčenie rezervácie sme rozdelili batožinu na tri skupiny. Tu je ich prehľad:

  • Malá: ekvivalent malého batoha (5kg)
  • Stredná: ako príručná batožina v lietadle (10kg)
  • Veľká: veľký kufor v batožinovom priestore (20kg)

Samozrejme, batožinové kategórie sú otvorené interpretácii a vyššie-uvedený popis je skôr pre ilustráciu. Väčšie autá majú lepšiu batožinovú kapacitu ako menšie vozidlá.

Keď si na pochybách, spýtaj sa pred cestou šoféra!

dsc-4567

Ak ponúkaš jazdu

Vodič nemôže zabúdať na to, že väčšina cestujúcich pôjde s kufrom. Keď ponúkaš jazdu, daj cestujúcim vedieť, aký typ batožiny je najlepší – či už malý, stredný alebo veľký. Do svojho profilu môžeš zaznačiť veľkosť kufra auta, čo pomôže cestujúcim pri rozhodovaní.

Ak hľadáš jazdu

Cestujúci musí rešpektovať vodičove možnosti odvozu batožiny. Ostatne, vodič musí poznať svoje auto najlepšie! Ak cestuješ s nezvyčajným typom batožiny (hudobný nástroj a podobne), odporúčame vopred sa spýtať vodiča, či to bude v poriadku. Vodič ocení varovanie a zvyčajne vie pomôcť.

Držíme palce s balením! :)


Ak chceš ušetriť náklady na dopravu a nerád šoféruješ na dlhšie vzdialenosti, odvez sa s vodičmi, ktorí idú rovnakým smerom a podeľ sa s nimi o dopravné náklady. Alebo môžeš ponúknuť voľné miesta v aute.

Vyhľadaj jazdu Ponúkni jazdu

Find out more about

Rady na cesty

By using our website, you accept that we use cookies to perform analytics and produce content & ads tailored to your interests. Read our policy on cookies usage

Offer a ride